Het weekend staat voor de deur! En dit kun je vieren met dit bladerdeegtaartje met cheddar en prei. Hij is lekker hoor 🙂 Je hebt hapjes en hapjes… De kleine hapjes zoals een olijf of een klein toastje zijn heerlijk, maar soms wil je meer: de ‘gevulde borrelhap’. Nou, dit bladerdeegtaartje valt dus in de laatste categorie. Het is een warm, vullend en comfy hapje. Perfect als borrelhap rond etenstijd. De ingrediënten zijn simpel en lang houdbaar. Dus zelfs als je spontaan een borrel organiseert, dan tover je met gemak dit lekkere hapje op tafel.
Soms kom je bladerdeeghapjes tegen waarbij de onderkant van het hapje niet helemaal gaar is. Om dit te voorkomen, raad ik je aan het hapje de laatste vijf minuten nog even zonder de bakvorm in de oven te garen. Volg het recept en het gaat lukken! Borrel ze 🙂
6 plakjes bladerdeeg
2 prei
2 eieren
150 gr cheddar
150 ml room
20 gr bakboter
1-2 el olijfolie
peper en zout
muffinbakblik voor grote muffins
Verwarm de oven tot 175C en ontdooi de plakjes bladerdeeg.
Was de prei en snijd de prei in dunne ringen.
Verwarm de boter in een koekenpan en bak de prei beetgaar zonder dat je het laat verkleuren.
Snijd de cheddar in kleine stukjes en meng de kaas met de eieren, room, prei, peper en zout.
Vet het muffinbakblik in met wat olijfolie en leg een plakje bladerdeeg in elke muffinvorm.
Prik met een vork gaatjes in de bodem van het bladerdeeg.
Verdeel het kaas-preimengsel over de muffinvormpjes. Snijd het eventuele overlappende bladerdeeg deels weg.
Bak de bladerdeegtaartjes 15 minuten in de oven. Haal ze voorzichtig uit de vormpjes en bak de taartjes zonder vorm nog even 5 minuten verder in de oven. Zo wordt de bodem van de bladerdeegtaartjes ook lekker gaar en krokant.
Laat iets afkoelen en serveer.
Eet smakelijk!
Laat het mij vooral weten via Instagram of Facebook met de hashtag #JESSIESCUISINE als je dit gemaakt hebt. Vind ik super leuk!
Foodie, chef en blogger met passie voor heerlijk eten en genieten.
Geef een reactie